Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye âdemış, cihan üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi söz gelişi etmesiyle öne çısoy bir Bilgi Kocaı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak safi başına öne çısoy en majör miktarda ilaç ciğererik patentinin hak sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu majör adımlarıyla öne çısoy Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çallıkışmak istediği yerı bakmak talip Alkoçlar, ortağı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge adlı programın genel serıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na bakarak insanoğlunun olgun acıarcığının yanında farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çallıkışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistemli bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Sadece Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen kellearı anlamında ülkesini ötümlü söz gelişi eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı buluş belgesi kellevuruları ile bile meşhurdur. 143 pare kellevurulmuş ve 280’den okkalı beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların yanında ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT şu demek oluyor ki acil vüruten olaylarda hızlı sonuç allıkınmasını sağlayıcı testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Bilgi Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilim insanoğlununın desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 senesinde ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Düzında artık başlıca bir spesiyalist olmasıyla bile kimsenin fark edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda majör bir öneme malik olan Alkoçlar, Dünya çapında zemin edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk yol sürülen flavonol glikozit esaslı tutulmak üzere antiviral bileşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Kültür ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu bileşke tam olarak 21 tane bile formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise halk beyninde en çok buluş belgesi kellevurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Bilgi Kocaı Ödülü’’ kendisine verilmiştir.
Yaptığı çallıkışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı binası yardımıyla filinta hizmetlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü hatimelar elde etse bile asla çallıkışmalarından vazgeçmemiş ötümlü olarak kendisini Bilgi dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine yönelik yaptığı nörojenez miyojenez bile tutulmak üzere iyileştirme yuğrunda vüruttirdiği bileşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine majör bir bağışı dokunmuş ve patentini almıştır. Dünya üzerinde pek bilinmese bile bazı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek döndürmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha güçlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının değeri ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Sadece aşina şeylerin üzerinde çallıkışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde bile çallıkışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çallıkışmalarla Sierra Leone adlı devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ adlı yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek talip mucidimiz yaptığı bu ahacık bile başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (yan bulaşık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’bile daha sonrasında ise 25’e andıran ülkede izinı münfailtır. Tamlık çallıkışmalarına tam odak çallıkışan Ar-Ge yetkilileri bu süreçten bile başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Dünya üzerinde bile biraşkın şirketin şirket ve kurucu kadrosunda zemin almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma adlı ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve yatırım aracıyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli serıdır.
Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Başkan Müzahirsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma adlı bir Eczanenin El Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce buluş belgesi ve vüruttirdiği onlarca bileşkenin yanında insanoğluna yarayacak hizmetler üretmeyi savsaklama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna yönelik vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA adlı formülasyonu vardır. Özellikle jurnal hayatta yanıkların geçmesi ciğerin mukannen bir çağı beklesek bile birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem bile ciğererisinden kolayca bir şekilde iyileştirme edebilmek ciğerin bu kullanılıyor. Başkaca seksüel hizmetlev bozukluğunu da iyileştirme buyurmak ciğerin kullanılmaktadır. Sadece bununla kalmamış öfkee karşı mukavemetli ve güçlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere malik olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin adlı buluş belgesi kellevurularının 2000 adetine andıranın hak sahibidir. Dünya üzerinde onun yaptığı hizmetleri kendisine çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çallıkışsalar da Alkoçlar her çağ kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise bazı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını sayesinde uzun süreli kapanmalara ve içtimai yaşamdan münezzeh zaruri dar istirahatlarine sunulan artan cihan toplumlarında biraşkın alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir şiddet kazanmış durumda.

Konuyla alakalı görüşünü beyan eden Spektral Holding El Kurulu Eşserı Erdal Can Alkoçlar bu çağ ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı zorunlu olarak artması özellikle zatî bilişim ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Daha önce lüzum ilaç, lüzum mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık alakalı sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına binalabilecek en akıllıca katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz yardımıyla son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Dünya çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Bilgi Kocaı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse bile yatırımcı kişiliği ile bile öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine majör miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Yıldız Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna misal çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da majör vürutmeler sağlayıcı Alkoçlar, Mas İlaç Plasman Ar-Ge Şirketinin kurucu ortağıdır ve aynı zamanda serıdır. Ülkemizde zemin yer diğer bilim adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok majör bir miktarda farmasötik bileneşeli patentinin hak sahibi olması ve kellevurusunu ilk karşılayıcı insan olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın üs lakinçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana yerında çallıkışmalarını ötümlü kocaleterek ötümlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’bile biraşkın el Türkiye Yılın Bilgi Kocaı ödülüne layık görülmüştür. Sadece ülkemizde bileğil emlak dışında şu demek oluyor ki küresel anlamda da biraşkın ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı emların katlığını almıştır. Vasatğı olan Metehan Yeşil ile bile filinta hizmetlere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çallıkışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz ciğerin yararlı olmasını düşündüğü emlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı hizmete yarayacak emları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar biraşkın farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken misal faaliyetler ülkemizde bile gündeme gelmeye kelleladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çallıkışmaları bulunan Spektral Plasman Bankası Eş Başkanı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış şayan yaratacağını kaydetti. Türkiye’bile madencilik yerındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok andıran zamanda ülkenin doğusunda zemin yer bir değerli sahası ile bile kellelatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki eder bileğhizmetikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir yatırım aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit şayan veya miktara malik “Stablecoin”lerden geçtiğini tamlayan Spektral Plasman Bankası Başkan Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Kategori’a tabi uyuşturucu ruhsatları ile sağlamlanabileceğine ilgi çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Kategori uyuşturucu ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal ast binası ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile alakalı bile olgun veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hisse modülü(staking) projemize sonsuzî güvence olarak hizmettiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres izinını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 skorlı Yönerge’si ile bileğerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir yöntem güvence ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Yazanak No.su ve 18.06.2020 neşriyat tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’bile pomza ve perlit sahası tutulmak üzere dü endüstriyel hammadde uyuşturucu sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen tasarlı açıklamada ufuklerine zemin maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Esen Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye majör ulanmış şayan mizan potansiyeline malik bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve selen yalıtımı muktezi olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Kurumını gerçekleştirdiğimiz pomza uyuşturucu sahasının ise natürel gereç binasındaki evinsizluklar yardımıyla güçlü derecede ısı ve selen yalıtımı özelliklerine malik. Bu özelliği yardımıyla kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan güçlü oranlarda yalıtım sağlamlıyor.’ bileğerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik sunma planları bulunduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili uyuşturucu sahalarının orta vadede CRIRSCO kriterlerine mutabık rezerv sabitleme raporları düzenlenerek çecik sunmaı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada zemin yer teferruatlara bakarak antrparantez, TBY Holding sabık kamer İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Afiyet Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Author: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir